Czereśnia - jak nawozić azotem?

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
matias
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-20, 22:37

Czereśnia - jak nawozić azotem?

Post autor: matias »

W tym roku posadziłem czereśnie odmiany wanda. Kiedy należy przeprowadzić nawożenie azotem? W tym samym czasie sadziłem śliwy i mają one już przyrosty, a czereśnia nie. Jaka dawka azotu jest im potrzebna?
jadwiga
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-05-09, 07:36

Post autor: jadwiga »

Nie wiem dokładnie jaką dawką azotu powinieneś podsypać czereśnie, ale z moich doświadczeń wynika, że jeżeli w tym roku posadziłeś te czereśnie, to wielkość przyrostów nie koniecznie może być uwarunkowana nawozem. Drzewo może po prostu potrzebuje więcej czasu, aby się przyjąć, czasami drzewa chorują. W zeszłym roku posadziłam na wiosnę 4 baleriny: dwie jabłonie, czereśnię i gruszę. Trzy drzewa zastartowały od razu, a grusza puściła liście dopiero w lipcu. Ja nawet myślałam, że nic z niej nie będzie. A jesienią w zeszłym roku posadziłam 4 grusze i dwie czereśnie. Jedna czereśnia, cordia już kwitła w tym roku i zawiązała 3, albo 4 owocki, a druga raptem z dwóch pąków wypuściła liście i to tuż nad ziemią. Ten pierwszy rok trzeba traktować ulgowo. Wiem to z obserwacji. Na swojej działce posadziłam już w przeciągu siedmiu lat 24 drzewka owocowe.

Warto przeczytać: Czereśnia - właściwości, odmiany na działkę, uprawa, choroby
ODPOWIEDZ