coś na ząb, tościki, gdy jest się głodnym

Czyli o tym jak plony z działki wykorzystać w kuchni
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

coś na ząb, tościki, gdy jest się głodnym

Post autor: JaDorka »

Często robię w domu taką oto przegryzkę, choć często spełnia ona rolę również pieczywa.
Przepis zmodyfikowany na podstawie pierwowzoru z diety Dukana.

- otręby pszenne - daję często "na oko", w zależności, jak dużo chcę mieć ciasta
- otręby owsiane - taka sama ilość, jak pszennych lub otręby jakiekolwiek inne, mieszane
- 1 jajko
- ser biały - w zależności do ilości produktów sypkich, żeby nie było ani za mało, ani za dużo, można dać homogenizowany, ja daję taki, gdyż lubię czuć serowe grudki pod zębami.
- sól
- jeśli ciasto wychodzi zbyt gęste, dodaję jogurtu lub śmietany

do tego dodaję (i to już moja modyfikacja)
mąkę migdałową - połowa porcji otrębowej
mielone orzechy, migdały
rodzynki
kawałki czekolady (może być gorzka ale wtedy nie chce jeść mój syn)

Wszystko razem wymieszać do konsystencji "gęstej papki".
Ja nakładam to do sandwichera ale można piec na patelni, nakładając małe placuszki na bardzo małej ilości ilości oleju.
Obrazek

I wychodzi coś takiego (tu wersja light, bez czekolady i rodzynków):
Obrazek Obrazek

Takie tościki wcinam na śniadanie (mogą być w wersji kanapki z wędliną lub innymi dodatkami, jeśli są bez słodkich dodatków, czyli bez czekolady i rodzynek), albo zabieram ze sobą na działkę lub do pracy.
Często robię więcej ciasta i wtedy wychodzi ich więcej, doskonale znoszą przechowywanie w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Smacznego
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Dorotko przepis na ciasto przypad mi do gustu, wydaje się ciekawy, muszę koniecznie go sprawdzić. Pierwszy raz słyszę o mące migdałowej, gdzie ją kupujesz. Kiedy upiekę napiszę czy smakowało. :rotfl:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Maju, mąka migdałowa to po prostu mielone prażone migdały ale ja kupuję najczęściej w necie lub w sklepach ze zdrową żywnością, choć w nich ciężko jest dostać. Sama ich nie mielę bo się robi masełko ;-)
Jeśli jej nie masz, to nie musisz dawać, same otręby też wystarczą i jest dobre. Ja po prostu lubię kombinować.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
mlody_ogrodnik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-04-04, 13:54

Post autor: mlody_ogrodnik »

Wyglądają świetnie te tościki, ja często jadam tosty francuskie, czyli chleb tostowy obtoczony w mleku wymieszanym z odrobiną mąki i jajkiem, fajna przekąska z dżemem :).
ODPOWIEDZ