Co wysiewamy i jakie prace wykonujemy w marcu?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Co wysiewamy i jakie prace wykonujemy w marcu?

Post autor: erazm »

Ja mam już przycięte drzewka i krzewy owocowe, opryskane brzoskwinie i nektarynę Syllitem z dodatkiem preparatu Superam 10AL, wysianą do tuneliku rzodkiewkę i szpinak. Zacząłem też po trochy pielić część warzywną z chwastów.
Przypominam też wszystkim, którzy maja własne siewki pomidorów i papryki o konieczności podlania ich w chwilą przesadzenia z rozsadnika do doniczek i kubeczków środkiem PrevicurŸ 607 SL. Odkazi to podłoże i zapobiegnie chorobom grzybowym siewek. Preparatem tym podlewam też sadzonki po posadzeniu na stałe miejsce w tunelu.
Jakie prace mamy do wykonania - poczytajmy http://poradnikogrodniczy.pl/marzec.php
Proponuję w tym temacie podzielić się wiadomościami jakie prace wykonaliśmy lub planujemy wykonać w marcu. :lol:
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

Jestem mniej więcej w tym samym etapie prac. Chwasty sie super pieli,jeszcze nie są mocno ukorzenione.
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

A ja moje pomidorki podlałam preparatem Sumilex 500 SC, bo pytałam w sklepie ogrodniczym i pan mi poradził, żebym taki wzieła.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Nie wiem czy to dobra była porada by do podlewania sadzonek - siewek pomidora użyć Sumilex 50SC. Do tego celu jest przeznaczony Previcur 607 SL.
http://www.bip.minrol.gov.pl/FileRepozy ... m_id=23492
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Ale na ulotce Sumilexu też jest napisane, że służy do podlewania siewek pomidora i papryki i innych, bo czytałam ją i podane jest też jakim chorobom zapobiega, czy coś takiego, teraz nie wiem, bo nie mogę znaleźć tej ulotki.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Ja opieram się tylko na informacjach zawartych tu www.rolnik.com.pl/modules.php?name=bs&op=file&id=903
Nie używałem nigdy tego środka. :oops:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Co wysiewamy i jakie prace wykonujemy w marcu?

Post autor: Bettiw »

Chciałam odświeżyć temat, bo miłośnicy ogrodów warzywnych i kwiatowych zaczynają wysiewy w skrzyneczkach na parapetach. U mnie już sezon rozpoczęty papryka wysiana w połowie lutego,
Załączniki
tutaj siewki pomidorów, teraz przeniosłam na południowe okno do nieogrzewanego pokoju
tutaj siewki pomidorów, teraz przeniosłam na południowe okno do nieogrzewanego pokoju
lobelia, złoty deszcz i jeszcze takie żółte ( wstyd teraz nie pamiętam nazwy) ale nasionka zebrałam z zakupionych kwiatów na balkon. Spróbuję zrobić sama sadzonki
lobelia, złoty deszcz i jeszcze takie żółte ( wstyd teraz nie pamiętam nazwy) ale nasionka zebrałam z zakupionych kwiatów na balkon. Spróbuję zrobić sama sadzonki
ODPOWIEDZ