Co to są za kwiaty ?

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
ODPOWIEDZ
Jan2015
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-05, 16:53

Co to są za kwiaty ?

Post autor: Jan2015 »

Na płocie jednym z ogródków działkowych widziałem takie kwiaty, pnącze. Bardzo mi się podobały. Ciekawe co to są za kwiaty ?
Załączniki
nieznane kw na płocie_1.jpg
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Co to są za kwiaty ?

Post autor: Iga51 »

To powojnik, inaczej clematis, ale jaki konkretnie, to nie powiem, bo jest bardzo dużo odmian.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Co to są za kwiaty ?

Post autor: tadek »

.
Janku, szepnę Tobie na ucho, że u siebie w ogródku możesz też posadzić taką samą roślinę. Wystarczy że capniesz ;) kilka pędów wierzchołkowych tego pnącza, a potem odpowiednio się nimi zaopiekujesz...

Cytuję:
Z Poradnika Ogrodniczego:
Koniec maja i początek czerwca, a więc okres spowolnienia tempa wiosennego przyrostu, jest doskonałym terminem aby pobrać z niektórych drzew i krzewów, głównie tych zrzucających liście na zimę, sadzonki zielne (niezdrewniałe). Sadzonki zielne pobiera się z wierzchołków nowo wytworzonych pędów rośliny matecznej, gdy są one już prawie w pełni wykształcone i zbliża się moment kiedy zaczną drewnieć. Sadzonki zielne wymagają znacznie troskliwszej pielęgnacji niż sadzonki pół zdrewniałe i sadzonki zdrewniałe, ale ich zaletą jest znacznie szybsze ukorzenianie się. Dlatego też ten sposób rozmnażania stosuje się u roślin, które ciężko się ukorzeniają...
Czytaj dalej ... :arrow:
Sadzonki możesz spróbować pobrać już teraz, najwyżej Tobie one się nie przyjmą.
Napisz potem jak byś dokonał capcarapu, z jakim wynikiem udało się Tobie ukorzenić sadzonki.
  • :hyhy: :roll: :P
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ