Co sądzicie o mojej kaskadzie?????

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
ODPOWIEDZ
danieluncio91
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-27, 17:34

Co sądzicie o mojej kaskadzie?????

Post autor: danieluncio91 »

Zrobiłem dzisiaj kaskade w moim oczku. Musze jeszcze dokonać paru poprawek. Co o niej sądzicie????? Proszę o rady. Pozdrawiam :)
f632b3a346f15775gen.jpg
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Skoro już pytasz o opinię, to sugerował bym jakoś ukryć wąż doprowadzający wodę. Niezbyt naturalnie wygląda też folia przy brzegach oczka i te wystające doniczki z roślinami. Ale jak się domyślam dopiero zaczynasz i jeszcze to dopracujesz. Więc życzę powodzenia i witam w gronie miłośników oczek wodnych ;-)

Odnośnie budowy kaskady polecam w naszym poradniku: kaskady wodne w ogrodzie oraz jak zrobić strumyk w ogrodzie - jest trochę pomysłów czym i jak maskować folię, jak wykonać brzegi
Rafał
danieluncio91
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-27, 17:34

Post autor: danieluncio91 »

wąż ukryje kamieniami i folie też drobnymi kamieniami:)
jackon
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-10-06, 20:30

Post autor: jackon »

po pierwsze - niebieska folia, bardziej przypomina basen kąpielowy
jako folie do oczek wodnych stosujemy folię czarną
po drugie - jest inny, bardziej efektywny sposób maskowania folii
po trzecie - kaskada , wygląda bardzo nienaturalnie
po czwarte- maskowanie hydrauliki
wydaje się,że za szybko to zrobiłeś, nie poczytałeś dobrego forum o oczkach wodnych (nie mówię o tym forum), teraz błędy będą Ciebie trochę kosztować pracy i nakładów finansowych
pozdrawiam
Jacek
danieluncio91
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-27, 17:34

Post autor: danieluncio91 »

To jak zamaskować folie?????????????
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli ukryjesz granicę ląd-woda kamieniami zrobisz widoczną granicę. Do ukrycia tych granic można użyć roślin wodnych i takich, które nasadzone na brzegu zasłonią naturalnie i zamaskują to, czego nie ma być widać. Ta folia niebieska to chyba najgorsze do ukrycia - niestety.

Te kamienie doklejone na kaskadzie też nie sprawiają wrażenia naturalności, czasem trzeba obejrzeć jakieś naturalne spady wśród kamieni czy skał, by się na nich wzorować.

Szkoda, że nie przygotowałeś się lepiej teoretycznie do budowy oczka, jak napisał jackon będzie trudno teraz to naprawić.

Myśle jednak, że zadałeś sobie sporo trudu by stworzyć to oczko, by teraz zrezygnować i się poddać. Poczytaj co w tym dziale zostało już pokazane i omówione, pewnie wtedy znajdziesz rozwiązania.

Życzę powodzenia!
:-)
jackon
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-10-06, 20:30

Post autor: jackon »

większość roślin tolerujących mała głębokość wody jest ekspansywna
w ciągu dwóch lat spokojnie załatwią maskowanie folii
inne metody niestety są związane z kosztami i sporą pracochłonnością
oczko wodne to nie rabata z kwiatkami
to ekosystem, sporo zależności pomiędzy roślinami, wodą, rybami itd
warto przed budową oczka poznać te zasady, uniknie się sporo błędów
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Zauważyłem bardzo ładne kwiaty w tle i szczególną dbałość o każdą kępę, które są podwiązane. To dobrze świadczy o właścicielu. Znaczy stara się.Obrazek
Fachowców od oczek nie będę wyręczał ;-) ale podpowiem ci jeden dobry sposób na dobre ukrycie tej folii.
Gdybyś miał więcej takich dużych płaskich kamieni jakie zastosowałeś do kaskady to mógłbyś je ułożyć wzdłuż linni brzegowej ale...lekko wysunięte w stronę lustra wody. Ja z uwagi na piaszczysty grunt przygotowałem zaprawę cementową i na niej ułożyłem kamienie.(zaprawy nie widać bo udało mi się dopasować kamienie do siebie choć zeszło mi na tym pół dnia :lol: Trzyma to się już 12 lat. :-)
Dodać do tego te rozrastające się rośliny i ten problem będzie rozwiązany.
Tak ogólnie powiem, że im więcej czasu poświęcisz na przygotowanie jakiegoś projektu tym mniej będzie w nim elementów do poprawy.

Życzę powodzenia w pasji ogrodniczej
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
danieluncio91
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-27, 17:34

Post autor: danieluncio91 »

Dziękuje wam wszystkim za rady:):) Pozdrawiam:)
danieluncio91
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-27, 17:34

Post autor: danieluncio91 »

A i jeszcze jedno... skończyłem dzisiaj robić moją kaskadę w oczku wodnym. Teraz to myślę, że wygląda lepiej:) Jutro dam zdjęcia:)
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

danieluncjo> Onasis Aristoteles Socrates,żył bez zasad,a był najbogatszym człowiekiem świata.
Niestety w oczkach wodnych zasady utrzymać trzeba.Moi przedmówcy przedstawili Ci to co i ja bym powiedział.
A ja mam tylko prośbę postaraj się to wszystko jakoś wypieścić,wyglądem zbliżyć do natury,dobrać odpowiednie rośliny.
Włożyłeś w to bardzo wiele pracy,to jest godne podziwu.
A spójrz tutaj,10 lat temu zrobiłem kaskadę,wyglądała jak krajobraz księżycowy,a to zdjęcie dzisiejsze.Powodzenia ;-)
Załączniki
091.JPG
ODPOWIEDZ