Chwast czy roślina (podagrycznik)

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
malik1616
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-13, 12:50

Chwast czy roślina (podagrycznik)

Post autor: malik1616 »

Witam mam problem z nieznaną mi rośliną (poniżej zdjęcia), która atakuje moją całą działkę tzn. rozrasta się i nie wiem jakim detergentem ją usunąć. Może ktoś wie co to za roślina i jak ją usunąć. Sąsiad próbował preparatem od chwastów (chwastoks) i nie zadziałało dalej rośnie.
Załączniki
IMG077.jpg
IMG076.jpg
IMG075.jpg
IMG074.jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To jest podagrycznik, współczuję bardzo, bo zapowiada się ostra i uciążliwa walka. Wątpię by jakikolwiek detergent usunął jakikolwiek chwast, niestety nawet herbicydy nie bardzo dają sobie z tym ekpansywnym chwastem radę. Jedyne co, to pozostaje Ci przekopywanie zachwaszczonego odcinka i dokładne wybieranie chwastu. Jeśli jest to nieużytek, możesz go przykryć grubą czarną folią, po dwóch latach powinno być po chwaście, po roku gdzie niegdzie jeszcze odbija, wiem z własnego doświadczenia. ;)
malik1616
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-13, 12:50

Post autor: malik1616 »

Akurat rozrósł mi się na trawniku ale wydaje mi się że zmierza na rabaty ogrodowe. Dzisiaj kupuję RUNDOP i zastosuje oprysk (przynajmniej go zahamuję) no i oczywiście przekopywanie całego trawnika. Najgorsze będzie kopanie przy drzewach owocowych, bo pewnie zaplątał się też w ich korzeniach.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No cóż, przykro mi to mówić, ale szkoda pieniędzy na Roundup, owszem na chwilę zżółkną liście, ale roślina i tak po pewnym czasie odbija jak gdyby nigdy nic. Zastosowanie tego środka nie ułatwi Ci kopania, tak jak mówię zbędny wydatek, by pozbyć się liści możesz nisko kosiarką skosić. ;)
ODPOWIEDZ