Choroby bukszpanow i hortensji bukietowej

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Bukszpanka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-16, 06:03

Choroby bukszpanow i hortensji bukietowej

Post autor: Bukszpanka »

Dzien dobry :-) czytając wasze forum byłam bardzo zaciekawiona ze fachowo udzielacie rad bo mi bardzo pomogły w ratowaniu szmaragdow goldy.teraz z koleji mam problem z bukszpanem i chortensją bukietową bukszpan zaczynaja liscie wiednąć a potem robia sie brązowe i usychają a co do hortensji bukietowej to liscie robia sie pomaranczowe do żołtych i dostają plam od brazowych po siwe w obwodce brozowej poradzcie prosze co moge zrobic je ratując czy dalam za duzo nawozu czy to choroby .dodam ze bukszpanow mam z 50 krzakow i z 8 mi choruje .wycinam chore ale to nic nie daje .
Awatar użytkownika
Joanna Sadowska
Ekspert
Posty: 97
Rejestracja: 2016-01-28, 20:54

Re: Choroby bukszpanow i hortensji bukietowej

Post autor: Joanna Sadowska »

Witaj,
opisywane przez Ciebie objawy na liściach hortensji prawdopodobnie świadczą o chorobie grzybowej zwaną plamistością liści. Plamy są różnej wielkości, okrągłe jasnobrązowe, potem ciemnieją, a niektóre mają czerwonawą obwódkę. Zatem chore liście najlepiej usunąć, a krzew opryskać Topsinem M 500 SC, 2 lub 3 razy w odstępach co 7-10. Dla pewności zawsze warto dołączyć zdjęcie chorej rośliny.
Natomiast bukszpany mogły przemarznąć, jeśli jednak zauważysz drobne czarne plamki (zarodniki grzyba) na liściach mogą być to objawy choroby grzybowej. Polecam artykuł o rozwiązywaniu problemów związanych z żółknięciem bukszpanów
mgr inż. Joanna Sadowska
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Choroby bukszpanow i hortensji bukietowej

Post autor: Petrus »

Bukszpan to na pewno choroba grzybowa- najlepiej to przydałoby się zdjęcie. Podobnie z hortensją- zdjęcie to podstawa :!:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ