Chora jabłonka (bawełnica korówka)

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
aro
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-09-20, 18:20

Chora jabłonka (bawełnica korówka)

Post autor: aro »

Witam coś dziwnego zauważyłem na mojej jabłonce Co to może być?
Załączniki
20110723152.jpg
20110723151.jpg
20110723150.jpg
Jurii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2011-04-04, 21:25

Post autor: Jurii »

Według mnie to Bawełnica korówka. Wykonaj koniecznie zabiego ŚOR Actara 25WG opryskując calą jabłonkę (łącznie z tym ,,futerkiem'', pędami i pniem.) Oprysk EKO moim zdaniem tu nie pomoże.
,,Niechaj tylko zakwitną jabłonie.....''
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Post autor: jolafol »

Takie jest również moje zdanie, to Bawełnica korówka, poczytaj tutaj: Bawełnica korówka na jabłoni. Objawy i zwalczanie
Pozdrawiam Jola
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: Chora jabłonka (bawełnica korówka)

Post autor: maniaW »

Poradziłam sobie z bawełnicą korówką - "myjąc" jabłonkę silnym strumieniem zimnej wody. W ub roku była mocno zaatakowana, a ponieważ pod rozłożystą jabłonią rosną agresty, porzeczki, borówki, które skubią dzieciaki - pryskanie nie wchodziło w grę. Poza tym obawiałam się że pryskanie zagrozi oścowi korówkowemu - naturalnemu wrogowi bawełnicy.

W tym roku bawełnica pojawiła się tylko w kilku miejscach i za każdym razem gdy podlewam ogródek zmywam to paskudztwo i widzę, że pomaga.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Chora jabłonka (bawełnica korówka)

Post autor: rafaloku »

To prawda. Czasem wystarczy silny deszcz/ulewa, która zmyje mszyce i problem sam znika. Niestety zazwyczaj pojawiają się nowe. Dlatego dla przedłużenia działania oprysku polecam rozcieńczyć wodę z preparatami na bazie czosnku lub cebuli, których zapach odstrasza mszyce na nieco dłużej ;-)

Przepisy jak zrobić w/w preparaty w naszym poradniku:
3 ekologiczne opryski na mszyce. Proste przepisy na zwalczanie mszyc bez chemii!
Rafał
ODPOWIEDZ