Brzoskwinia - rak bakteryjny, kędzierzawość liści.

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
krzyk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-03, 15:44

Brzoskwinia - rak bakteryjny, kędzierzawość liści.

Post autor: krzyk »

Witam.

Od dwóch lat jestem posiadaczem "brzoskwini". Jestem laikiem i proszę o pomoc w zdiagnozowaniu chorób i leczeniu. Dwa lata temu na części owoców pojawiły się szare plamy w zeszłym roku doszły mszyce a owoce zaczęły gnić od środka jeszcze na drzewie.Z góry pięknie dziękuję za pomoc.
Piotrek
Więcej zdjęć mogę przesłać na m@ila
Załączniki
P1140512.JPG
P1140511.JPG
P1140510.JPG
P1130756.JPG
P1140509.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Z tego co widzę, to stare drzewko i wg mnie nadaje się już do wycięcia. Zwłaszcza, że objawy na korze to jest rak bakteryjny drzew owocowych, choroba której leczenie polega na wycięciu gałęzi z chorym miejscem poniżej objawów chorobowych. Widać też na liściach prócz mszyc inną chorobę – kędzierzawość liści brzoskwini. Teraz najlepiej wyciąć to drzewo i posadzić nowe, owoce powinny być gdzieś za 3 lata. Zaraz po posadzeniu drzewko dla ochrony najlepiej opryskać środkiem Miedzian 50 WP przeciw kędzierzawości. Miedzian też chroni przed rakiem bakteryjnym. Opryski zaczyna się bardzo wczesną, zanim jeszcze pojawią się liście na drzewie i jesienią jak opadną liście. Brzoskwinie opryskuje się też Sylitem przeciw kędzierzawości w okresie pękania pąków liściowych. Oprysk robi się bardzo dokładnie pokrywając całą powierzchnie kory, gdyż zarodniki grzyba powodującego chorobę, zimują właśnie na powierzchni kory.

Więcej: Brzoskwinia - odmiany na działkę, uprawa, cięcie, choroby
ODPOWIEDZ