Borówka Amerykańska - chwasty i trawa czym opryskać

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
markis80
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-25, 12:56

Borówka Amerykańska - chwasty i trawa czym opryskać

Post autor: markis80 »

Witam
Mam pytanie jak pozbyć się chwastów i kępek trawy pod krzakami borówki amerykańskiej. Nie chce mi się robić tego ręcznie a z drugiej strony nie wiem czym spryskać, żeby nie uszkodzić sobie krzaków.

Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Radzę jednak wykonać pracę ręczną i po prostu oplewić borówki, pomijam to co napisałeś, że pryskając zniszczysz sobie rośliny, istotne jest też to, że w sezonie będziesz jadł skażone owoce. A na przyszłość skoro masz taką awersję do plewienia radzę sadzić rośliny na czarnej agrowłókninie, geowłókninie czy tym podobne, zniknie wówczas konieczność mechanicznego usuwania chwastów. Teraz po oplewieniu borówek możesz je podsypać grubszą warstwą kory sosnowej, taka ściółka również ograniczy trochę wyrastanie chwastów. :-D :-D

Więcej: Borówka amerykańska - właściwości, uprawa, pielęgnacja
Krzysiek123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2011-07-20, 09:19

Post autor: Krzysiek123 »

Cóż, nie chcem ale muszem. Czym byś nie opryskiwał to i tak pewnie chlaśniesz borówkę a to większa strata niż czas poświęcony wyplewieniu. Moja rada jeśli cię to nie cieszy to zagryź zęby i weź się do roboty bo nikt tego za ciebie nie zrobi a krzaki zmarnieją:) Zatem rękawice i na kolana.
bogdan1111
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-04, 13:59

Post autor: bogdan1111 »

Chwasty w borówkach wyrywam ręcznie, a na występujące przy krzewach stosuję herbicydy. Podczas oprysku w jednej ręce trzymam kawałek sklejki, którą zasłaniam krzew zapobiegając zniesieniu oprysku przez wiatr na krzew.
ODPOWIEDZ