Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Postautor: Elzbieta M » 2017-12-09, 12:24

Gosiu , przypuszczam , że różyczka sie rozwinie. Ale masz fajnie - grudzień i kwitnące róże. Hiacyncik ma ładny kolor.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-09, 12:35

Dzięki Elu :) .
Na fotce pączek większy niż w rzeczywistości , róże ,nawet miniaturki nie bardzo chcą rosnąć na balkonach .W pierwszych latach kwitły nawet ładnie i dzielnie walczyły z przeciwnościami ( na mojej, 1 stronie wątku) ,ale minęło gdzieś 15 lat i ten jeden krzaczek ,który się ostał ,na wiosnę oddam do ogródka koleżance (jak będzie chciała) , na pewno tam będzie mu lepiej :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: ANDU » 2017-12-09, 12:44

WITAJ GOSIU

Dzięki za odwiedziny u nas pochmurno ,tylko + 2 st ,ale nie pada.
Cudnie jest gdy świeci słońce ,a jeszcze jak jest widok na oświetlone słońce i ośnieżone góry.

Storczyki są proste ,ja je podlewam raz w tygodniu ,nie da się ich przelać - warunek tylko aby była doniczka włożona w osłonę z takim wewnętrznym kominkiem , wtedy korzenie nie stoją w wodzie.
Latem trochę nawozu dla storczyków.

pozd
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: ANDU » 2017-12-09, 14:21

Gosiu takie podlewanie jest OK ,też tak robię latem jak są na podwórku ,jak są w domu to podlewam z konewki korę nadmiar wypływa właśnie do osłonki (na fotkach tak ona wygląda), osłonki i doniczki mam przezroczyste , osłonki podobno mogą być kolorowe, ale aby były przepuszczalne dla światła.

pozd
Załączniki
IMG_2012.JPG
IMG_2013.JPG
IMG_2014.JPG
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Krysia » 2017-12-09, 17:48

Gosiu, ten czubek u nas się nazywa szpic :lol: . I ja na samej górze choinki zawieszam ładną bombkę. Ale choineczki jeszcze nie mam. Trochę żal mi tych żywych, a sztuczności nie lubię. Zobaczę, co mi wpadnie w oko.
Pozdrawiam Cię serdecznie :).
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-09, 19:31

[quote="Krysia"]Gosiu, ten czubek u nas się nazywa szpic :lol: .

Krysiu ,zapomniałam :mrgreen: .W domu też jeszcze nie ubrałam choinki ,chociaż dopiero teraz , po 25 latach ,zaczynam rozumieć wcześniejsze ubieranie choinek ( jak 4 świece w kościele z oczekiwaniem na Boże Narodzenie ) i nawet mi się to podoba , z tym , że jakieś 2 tygodnie przed ;-) . W moim rodzinnym domu ,zwłaszcza jak byłam mała ,zawsze były prawdziwe , pachnące choinki pod sufit .Też bym kupiła świeżą ,ale pomijając bajońskie ceny , musiałabym chyba kupić u ogrodnika ,bo te sprzedawane w dużych , różnych sklepach ,często są oszukane i po świętach są do wyrzucenia ,nigdzie nie można ich wsadzić ,bo praktycznie nie mają korzeni ,albo bardzo uszkodzone (praktykowałam). Tak więc stoi sztuczna , zawsze pod ręką :lol: .
Krysiu ,ja też na dużą choinkę mam szpic ze szkła ,tak jak bombki , bombka ,jak się ładnie trzyma to też ładnie wygląda ,ale ja chciałam kokardę na kształt gwiazdki ,mnie się podoba :mrgreen: .

Andrzeju dzięki , to bardzo praktyczna osłonka ,nie widziałam ,że takie istnieją , a storczyka dostałam już z osłonką ceramiczną ,bardzo ładną ,ale niestety nie przezroczystą .Wtedy jeszcze nie wiedziałam ,że korzenie lubią przezroczyste :hyhy: .

Pozdrawiam Cię Krysiu i Andrzeju , miłej niedzieli ! :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2017-12-10, 10:41

Gosiu kwitnące kwiatki w grudniu to rarytas :mrgreen:
U mnie na razie bałagan, bo tym razem przeżywam miastowy remont ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-11, 00:40

DSC_2139.JPG
Tak wyglądała jeszcze wczoraj .
DSC_2134.JPG
Kilka malutkich szczepek trzykrotki ,wsadzonych w lecie między begonie . Chciałam przesadzić do donicy i wnieść do domu ,ale zabrakło mi miejsca ,roślinki mają około metra szerokości. Fotka z wczoraj ,ale dzisiaj wyglądały tak samo ,zobaczymy rano ...
DSC_2131.JPG
Jeszcze wczoraj na wschodnim balkonie.
DSC_2142.JPG
Drzewa oliwne ,przed moim kościołem .
DSC_2144.JPG
Koło domu.
DSC_2155.JPG
Fotka z południowego balkonu.
DSC_2160.JPG
Moje Pittosporum Tobira , w prawdziwie zimowej szacie .
DSC_2150.JPG
Przed domem . Nie najlepiej wyszły fotki , bo padał śnieg i spieszyłam się z ich zrobieniem.
DSC_2158.JPG
Wieczorny widok ,ze wschodniego balkonu.
DSC_2153.JPG
Dzisiaj ,wieczorem ,przed domem.
Danusiu ,dzisiaj moich balkonowych kwiatków prawie nie widać ,bo przykrył je śnieg .Kiedy jeszcze robiłam fotki było go mniej , spieszyłam się ,bo może rano zostanie po nim tylko błotko i kałuże .
Danusiu ,remont w grudniu ,przed świętami ....nie zazdroszczę :hyhy: .

Zdjęcia niezbyt ostre , robione w pośpiechu ,bo padał śnieg , a ja koniecznie chciałam Wam pokazać , że w Palazzolo też czasami pada śnieg :hyhy: . Widziałam już pług do odśnieżania , na razie nie było co odśnieżać ,bo spadło kilka centymetrów, ale jak spadnie 20 cm ,to pozamykają szkoły :mrgreen: ( fakt).
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2017-12-11, 11:35

U Ciebie śnieg, a u mnie +7 stopni i ciepło. Właściwie to dobrze, bo ogród bez opieki. Ten remont nie ode mnie był zależny. A jak już zrobili jedno to musiałam pociągnąć drugie ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Krysia » 2017-12-11, 12:31

Ale numer :-> . U nas + 13 w słonku, wieje halny i stąd taka temperatura. Myję okna bo jest dość ciepło, gdyby był mróz to bym nie myła. Pozdróweczki :)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-11, 16:25

Danusiu , życzę sił i cierpliwości przy porządkach po remoncie :mrgreen: . Przynajmniej będziesz miała już z głowy :) .

Krysiu , widzisz , nie zawsze u mnie jest pogoda godna pozazdroszczenia :lol: . Na dworze 5 stopni , a na ulicach topniejąca plucha i śliskie ulice . Wczoraj ,tylko przy lekkim hamowaniu ,uderzyłam w krawężnik , bo na kilka dni max w zimie , nie zmieniam opon na zimowe .
Krysiu , ja też przy mrozie okiem bym nie myła :mrgreen: , okna umył w domu synek , ma silne ręce , amnie czekają jeszcze pierogi i uszka i kilka ciast ( syn pytał czy nie można byłoby zrobić tak z 5 ciast , a nas jest tylko trójka na święta :D ).
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Elzbieta M » 2017-12-11, 18:33

To już lepiej podzielić - część upiec na Święta , a część na Nowy Rok :lol:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-12, 00:13

Elu , Nowy Rok spędzam w Polsce , wylatuję 29 grudnia ,po świętach , żeby być na Sylwestra z przyjaciółmi i spędzić trochę czasu z mamą . Ale i tak nie upiekę 5 ciast ,bo to bardzo nierozsądne :hyhy: , jestem większym łasuchem niż dzieci :lol: .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Bettiw » 2017-12-14, 00:08

Gosiu te widoczki w śniegu zjawiskowo wyglądają, oświetlenie z alejek dodaje uroku.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-12-17, 03:59

Dzięki Beatko ! :)

U mnie śnieg to tylko wspomnienie i na szczęście ulice i drogi też wyschły i nie ma błotka. Rano dachy pokrywa szron , a na szybach samochodowych nawet w ciągu dnia zamarza wilgoć ,tworząc lodową powłokę .

Spokojnej niedzieli życzę ! :) .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Balkony i tarasy, ogrody zimowe i oranżerie