Asparagus

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Madeleine
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-23, 14:25

Asparagus

Post autor: Madeleine »

Mam w doniczce asparagus pierzasty. Od pewnego czasu masowo żółkną mu liście (nie wiem jak to nazwać ale to chyba SĄ liście- te "igiełki"). Przeczytałam że może to się dziać i pod wpływem przesuszenia i przelania. Skąd mam wiedzieć ile ta roślina potrzebuje wody i jak często ja podlewać? Czy jest szansa że sie odrodzi? Czy sa jeszcze inne przyczyny żółknięcia i opadania liści (poza niewłaściwym podlewaniem)?
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

To porada mojej mamy bo sama miała taki przypadek. Wyjmij roślinę z doniczki, poobcinaj zdrewniałe korzonki, wsyp do doniczki z dziurką troszkę kamyczków (taki żwirek) i posadź w ziemi takiej ogrodniczej. Potem zetnij jak najwięcej gałązek a napewno wszystkie uschnięte i podlewaj nie dużo, ale co 3 dni. Jeżeli nie masz żwirku to podlewj roślinkę od dołu tzn., lej wodę w podstawkę a roślinka sama sobie bedzie regulować pobór wody. Jak tylko woda zniknie z podstawki to zaraz uzupełnij. Dodam, że moja mama należy do osób, którym kij wypuści liście. Aha, asparagus nie przepada za cienistymi miejscami.
fox

Post autor: fox »

Przyczyną może być nadmierne zasolenie podłoża, zbyt obfite podlewanie lub niewłaściwy stosunek makro i mikroelementów.
ODPOWIEDZ