Anolkowe roślinki

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Anolkowe roślinki

Post autor: Anoli »

Zbierałam się bardzo wolno :oops: , ale się zebrałam i teraz postaram się przedstawić Wam moje doniczkowe sierotki. Zacznę od swoich ulubieńców - hibiscusów, które zauroczyły mnie swoimi kwiatami - jaka szkoda, że przechodzą już w stan spoczynku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek - to mój pierwszy, najpiękniejszy, ale i najbardziej kapryśny.
Obrazek Obrazek Obrazek - to nr 2, po kupieniu bardzo chorował, ale wyzdrowiał i pięknie się odwdzięcza.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek - czerwone pełny i półpełny.
Mam jeszcze róż pełny, ale zapodziałam gdzieś foteczkę niestety i trzeba poczekać na nowe kwitnienie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wreszcie się doczekaliśmy, ale warto było. Hibiskusy piękne, nie masz problemu z ich przechowywaniem zimą? Mój lato spędza w ogrodzie a na zimę wraca do domu, ale im robi się starszy i większy to mam problem z jego przechowaniem. Anoli czy ograniczasz jakoś rozrost swoich hibiskusów?
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Na temat zimowania wiele nie wiem, tylko dwa pierwsze mieszkały ze mną jedną zimę, bo przywędrowały w grudniu zeszłego roku. Mniej je podlewałam, ale bez przesady, bo niestety nie dysponuję chłodniejszym miejscem dla nich. Lato spędziły na południowym balkonie. Nie rosną zbyt szybko, bo są jeszcze pewnie pod wpływem tej sklepowej chemii. Są niewielkie, ale i tak były już mocno przycianane, żółty chyba zbyt mocno, bo pół roku już nie kwitnie, na szczepki - było sporo chętnych. Dobre przycinanie - większe pędy o ok 1/3, nasila kwitnienie, i sprawia, że roślinka nie zajmuje zbyt wiele miejsca. W przyszłości też nie chciałabym działaś chemią, ponieważ marzą mi się hibiscusy uformowane na drzewka :-) I oczywiście stale poszukuję nowych kolorków.
A to moja sansewierka Obrazek Obrazek - trifasciata hahnii
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przepiękne te hibiskusy!!!!
No a sanseweria też ciekawa odmiana.
Podziwiam!
:-)
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Cieszę się niezmiernie, że Wam się moi ulubieńcy podobają :-) To dwa posadzone razem malutkie krotoniki - niestety nie jestem pewna jakie to odmiany. Obrazek Obrazek Obrazek ;-) Oraz epipremnum aureumObrazek
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Hibiskusy przepiękne! sansewiera i krotony bardzo ciekawe :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Dziękuję w imieniu hibiscusów, mam nadzieję, że w dobrym zdrowiu doczekają wiosny. A teraz moje zielistki, mam do nich ogromny sentyment :-) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Piękna kolekcja zielistek :lol: - ja też je lubię i mam nawet jedną :mrgreen: - tę od Ciebie Anoli. Bardzo ciekawe są: z drugiego i ostatniego zdjęcia.

Sporo o uprawie zielistek jest w poradniku forum: Zielistka Sternberga - właściwości, odmiany, uprawa
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

:mrgreen: Tą z drugiego będę się mogła podzielić :-)
A to moje dwie szeflerki, tą z grubszym pieńkiem chcę formowac na drzewko, drugą dostałam od m. i jej dam na razie rosnąć swobodnie, a potem zobaczymy. :-) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dziękuję Wszystkim za odwiedziny :-)
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Anoli...pięknie u ciebie , podoba mi się, twoja kolekcja hibi :-D
Pozdrawiam!
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Dla wszystkich miłych gości kwiaty mojej carnosy sprzed kilku miesięcy Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

O jakie piękne! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
inag1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-09, 15:55

Post autor: inag1 »

Na widok Twojej kwitnącej carnosy zaniemówiłam. :shock: Moja zarosła całą ścianę i nie ma zamiaru kwitnąć. :evil:
Czy ten czerwony pełny hibiskus ,to jest "ten"hibiskus :lol: .Jezeli tak ,to się bardzo cieszę.
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Że ci hoja zakwitła :shock: :shock:
Cuda , moja jak zaklęta ...oj marudne one... :lol: :lol:
Pozdrawiam!
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Witam wszystkich Gości :-) Mam 4 carnosy, z tego 2 kwitną, wielka staruszka od babci i maleńka ze szczepki. Jednak po ostatnim kwitnieniu byłam zmuszona je przestawić i nie wiem jak to teraz będzie. Więc trzymajcie proszę kciuki.
inag1 tak się jakoś złożyło, że mam 3 pełne czerwone, i owszem jeden z nich to ten, mój ulubieniec zresztą - dzielny był.
Taka kompozycja rojniczków zdobiła mój balkon latem dzięki jednej kochanej Forumowiczce :-) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I kolczasto :mrgreen: Kupiony od pewnej staruszki tego roku, już był taki obfity :-) Obrazek
I jeszcze hoja carnosa kompakta, kocham hoje zaraz po hibiscusach, niestety ciężko je dostać, a jak już to nie są na moją kieszeń :-P Obrazek
ODPOWIEDZ